Hakkımızda

Doğal, esnek ve rahat kumaşlarla sizi saracak “Nevhis” bir marka 

Nevhis taze, körpe, yeni demek. Hayata yeni gözlerle baktığımız, gerçek ihtiyaçlarımızı fark ettiğimiz, doğanın, sağlığın kıymetini anladığımız günlerin hediyesi olarak geldi. Hem rahat hem şık giyinmek isteyen, özgün tasarımlar arayan, kendiyle doğayla barışık kadınlar için doğdu Nevhis.

Markamız geçmişte farklı iş deneyimlerinden gelen İpek Yücel ve Zeynep Şedele’nin fikri ve emeğiyle yola çıktı. Aslında üç demeliyiz. Kuruculardan İpek Yücel’in Olgunlaşma mezunu annesi Nevhis hanım, bu markanın da isim annesi. Onun yeteneği ve enerjisinin uğuruyla heyecanlı bir yolculuk başladı.

Tasarımlarımızı hem özgürce hareket edebileceğiniz, hem de şık görüneceğiniz biçimde hazırladık. Lüksü ise titiz dikişimizde, tasarımdaki ince detaylarda bulacaksınız.

Koleksiyonumuzda neler mi var: Yazın çok tutulan müslin kumaşını, bu sezon da antrasit (gri) tasarımlarda kullandık.  Ana eksen ürünlerimizi ise  3 iplik penye kumaşından hazırladığımız parçalar oluşturuyor. Özellikle bu sezonun çok sevilen kumaşı peluşla harmanladığımız müslin ve penye parçaları çok seveceksiniz. Bunlar, viskon elbise ve eteklerimizle çok güzel uyum sağladı. Stüdyo ve dış çekimlerde ortaya çıkan farklı kombinler bizi bile şaşırttı : )

Bazı parçalarda sevgili sanatçımız Ayşegül Yenen’in küçük sürprizleri sizi şaşırtacak;  onun yetenek ve birikimiyle, kültürümüzün zengin desenlerini, Nevhis’in rahat ve şık giyim tarzıyla buluşturmayı amaçlıyoruz. Yeni koleksiyonumuz, bu hedefimiz için sadece bir başlangıç.

Mottomuz “your new mood”. Sizi daha doğal, daha esnek ve rahat hissettirecek, modunuzu yükseltecek Nevhis ürünlerimizi, güzel günlerde, keyif ve sağlıkla giymenizi temenni ederiz.

Nevhis’te sanatçı/tasarımcı Ayşegül Yenen dokunuşları
Sanatçı-tasarımcı Ayşegül Yenen eskiyle yeniyi, Osmanlı/Türk geleneksel motifleriyle Anadolu estetiğini buluşturduğu dokunuşlarıyla Nevhis’in yeni koleksiyonunda yer alıyor.
Osmanlı kumaş ve çinilerinde kullanılan motiflerin çağdaş yorumlarla tasarlandiğı ve geleneksel usuldeki tahta kalıp baskılarla da renklendirilmiş detaylar, Nevhis koleksiyonunu zenginleştirirken, detaylara önem verenleri de keşfe çağırıyor.

Ayşegül Yenen kimdir?
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil Bölümünün ardından aynı üniversitede Geleneksel Türk Sanatları üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen tekstil ve konfeksiyon firmalarına desen, aksesuar ve koleksiyonlar tasarladı.

Görsel Sanatların diğer dallarında da faaliyet gösteren Ayşegül Yenen’in resimleri Katar, Bahreyn, Cezayir ve Türkiye’deki kişisel sergilerinde izlendi. Yurtiçi ve yurtdışı özel ve devlet koleksiyonlarında eserleri bulunan Ayşegül Yenen, İstanbul/Kadıköy’deki kendi galerisinde (SAH Galeri) resim, tekstil ve tasarım çalışmalarını sürdürmektedir.